01506 652 232 (Bar & Catering) 01506 630 505 (Membership Enquiries only) bathgategolfclub@outlook.com

Invites to the Gents prize-giving will be issued shortly to all runner ups and winners. Numbers are limited so a quick response would be appreciated

Date is Friday October 29th and the ticket price is £18 and can be purchased from the bar

Following yesterdays Closing day the aggregate winners are now available

Millennium scratch and nett winner- Eric Brown

J Harkins trophy winner-John McKenna

J Miller Mackay trophy winner-Graham Bell

 

LIST OF PRIZE-WINNERS 2021
TANKARDS
F. CUNNINGHAM TROPHY
April – Joseph Fortune Runner up -John McIntyre                                        Winner -Danny Bryce
May – Marcus Wilmot GILLON CUP
June – Allan Docherty Runner up -James Harrison                                         Winner -Gerard Flannigan
July – John Allison ERIC BROWN TROPHY
August – Jamie Brown Runner up -Jamie Docherty                                        Winner -James Wood
September- David Miller CONNOR BOWL
Overall Tankard Final Winner -John McIntyre Runners-up -Danny Bryce & Graeme Bell
Winners:Tommy Malcolm & Craig Menzies
BRYAN SHIELDS TROPHY (scratch) ALEX FARRELL MEMORIAL TROPHY
Winner- Mark Dunnett (TWO BALL FOURSOMES)
Runners-up-Alec McMillan & Scott Pollock
D.M. HUNTER TROPHY – OPENING DAY Winners -James MacCallum & Andrew Edmond
Runner-up – Garry Stephen Winner – Christopher Meek RA WATSON TROPHY
CORONATION TROPHY Runner -up-James MacCallum                      Winner-Robert Cooper
Runner-up – John McNicoll Winner – Aidan McCann CAESAR & HOWIE TROPHY
PAST CAPTAINS STABLEFORD (GREENSOMES)
Winner – Past Captain Vez Wroslawski Third –
SUMMER COMPETITION Runners-up –
Runner-up -Andrew Baxter Winner – Richard Clark Winners –
GREENKEEPERS TROPHY
Runner-up -Glenn Ramsay Winner – John Gilchrist
EDINBURGH CUP MILLENNIUM TROPHY (Scr.) MILLENNIUM TROPHY (H/Cap)
Runner-up- Bobby Flannigan Winner – Stuart Christie Winner- Eric Brown  Winner -Eric Brown
BERNARD GALLACHER TROPHY CAPTAIN’S PRIZE
Runner-up -Kris Peffers Winner – Craig Menzies Winner – Barrie Rodgers
ARMADA PLATE – CLOSING DAY J HARKINS TROPHY J MILLER MACKAY TROPHY
Runner-up -Robert Cooper Winner -David McGowan Winner -John McKenna Winner – Graham Bell
WILLIE CUNNINGHAM NIBLICK R FRYMAN CHARITY DAY                                  VETERANS TROPHY VETERANS TROPHY
Runner-up – Craig Keane Winner – Darren Stenhouse Winner-Robert Arthur Runner-Up- John Duncan
Paul Burns Memorial Trophy Winner- Dougie Millar
Winner- David Miller TK Graham Trophy-18 handicapper in Stewart Trophy qualifying
Senior Champion- Handicap Winner – Joseph Fortune
Runner up-Harry McNeil                                  Winner- Archie Ramsay Gerry Burns Trophy-leading qualifier Stewart trophy
Senior Champion- Scratch Winner- Robert Mollon
Runner up-Arthur McGuigan                   Winner- Malcolm Kerr STEWART TROPHY
Runner up -Allan Docherty                      Winner – Sean McKechnie
NORBURY TROPHY DICK SMITH TROPHY
Winner-Iain Chalmers Runner up – Staurt McLeod                          Winner – John Elliot
LIVINGSTONE TROPHY CHAMPIONSHIP Leading Qualifier
Winner -D Hulston Frank McKay Memorial Trophy – Graham Bell
SILLOTH CLUB CHAMPIONSHIP
Winners:J Connell & L Connell Runner up -David Black jnr                     Winner – Ross Mallon